Mediální mámy a digitální tátové, je fajn kniha pro všechny rodiče (a učitele), kteří si chtějí udělat jasno o tom, jak nejlépe porozumět chování dětí v dnešní turborychlé době, plné digitálních hraček, sociálních sítí a selfíček.
Možná vám pak dojde, že striktní zákazy nejsou úplně to nejlepší řešení – chce to mít otevřené oči, pozitivní přístup, být dětem parťáky a snažit se trochu pochopit, jak dnešní média fungují. Není to zas tak nové a všechno už tady bylo, jen je třeba trochu aktualizovat myšlenkové nastavení 🙂
Kniha je srozumitelná a poměrně krátká (cca 215 stánek, bez příloh, takže se dá přečíst v pohodě za víkend u bazénu – co jiného chcete taky v těchto parnech dělat, že?). Jen je trochu škoda, že neexistuje elektronická verze.
Oficiální anotace knihy
Ničí sociální sítě naše děti? Kolik času stráveného na internetu je už příliš? Co pro teenagery znamenají selfie a sexting? Jak jejich život ovlivňuje syndrom zvaný FOMO (Fear of Missing Out), tedy potřeba být neustále online, protože jinak by bylo možné něco podstatného propásnout? Tento rádce jednoduchým, srozumitelným způsobem seznamuje čtenáře s tím, jaký vliv mohou mít současná média na naše děti, ale i na nás samotné. Každá kapitola je zakončena shrnutím nejdůležitějších bodů a užitečnými typy pro běžný život. Poskytuje tak přehledný a čtivý návod, jak snadněji proplouvat nástrahami digitální éry. Kniha je ceněna zejména pro svou informativnost a pozitivní tón.
Dr. Yalda T. Uhls původně pracovala v MGM a Sony, pak se ale začala věnovat otázkám dětského vývoje a získala doktorát z psychologie na UCLA. Nyní zkoumá, jak média ovlivňují sociální chování u teenagerů, a vede seminář o digitálních médiích a lidském vývoji.
Přidat komentář